1. Finans

Borsa İstanbul Güncel Şirket Haberleri: Önemli Gelişmeler ve Yatırım Kararları

İçindekiler

Borsa İstanbul Güncel Şirket Haberleri: Önemli Gelişmeler ve Yatırım Kararları

 

 

Borsa İstanbul'da listelenen çeşitli şirketler, piyasayı ve yatırımcıları doğrudan etkileyebilecek önemli duyurular yaptı. İşte dikkat çeken başlıklar:

 

GSD Holding A.Ş. (GSDHO): GSD Holding, denizcilik alanında faaliyet gösteren bağlı ortaklığı GSD Shipping aracılığıyla, Zeyno Maritime'a ait "Zeyno" adlı kuru yük gemisinin satışı için anlaşma imzaladığını duyurdu.

 

Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. (HUNER): Hun Yenilenebilir, İtalya'nın Sicilya bölgesinde yer alan 9MW AC kapasiteli güneş enerjisi santrali projesi için E-Distribuzione S.p.A ile kapasite artışı başvurusunda bulundu ve olumlu yanıt aldı.

 

Türkiye İş Bankası (ISCTR): Türkiye'nin önde gelen bankalarından İş Bankası, havale akışlarına dayanarak 140 milyon dolarlık finansman sağladığını, bu finansmanın 5 ve 6 yıllık vadelerle gerçekleştiğini açıkladı.

 

Lüks Kadife Ticaret ve Sanayii A.Ş. (LUKSK): Sermaye Piyasası Kurulu'nun Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) uyarınca, Lüks Kadife'nin hisseleri 28 Şubat 2024'ten 27 Mart 2024'e kadar kredili işlemlere kapatıldı.

 

Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş. (ORGE): Orge Enerji, Kocaeli'deki Metal Oksit Çatı Güneş Enerji Santrali Projesi için 147.900 dolar + KDV değerindeki teklifin kabul edildiğini ve projenin kendilerine verildiğini bildirdi.

 

Güler Yatırım Holding A.Ş. (GLRYH): Güler Yatırım Holding, İCG Finansal Danışmanlık A.Ş.'nin %20 hissesini, şirketin toplam değerini 712.198.993 TL olarak belirleyen bir değerleme raporuna dayanarak, 142.439.798,60 TL'ye Murat Güler'e satma kararı aldı.

 

RTA Lab Biyolojik Ürünler İlaç ve Mak. San. Ticaret A.Ş. (RTALB): RTA Laboratuvarları, Devlet Malzeme Ofisi ile imzalanan ve malzemenin muayenesi konusunda karşılıklı anlaşmazlık yaşanan sözleşmeyi sonlandırdığını duyurdu.

 

Park Elektrik Üretim Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (PRKME): Park Elektrik, Konya Ilgın Elektrik Üretim'in lisans iptali sürecinde aldığı ret kararına karşın, yargı sürecinin devam ettiğini belirtti.

 

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. (DOHOL): Doğan Holding, Gama Recycle'daki %70 hisse alımı için Kaplan Holding ile yapılan anlaşmanın, yapılan değerlendirmeler sonucunda iptal edildiğini açıkladı.

 

14777