1. Finans

Ekonomi ve Finans Dergileri: Takip İçin En İyi 13 Yayın

Ekonomi ve Finans Dergileri: Takip İçin En İyi 13 Yayın

Ekonomi ve Finans Dergileri: Takip İçin En İyi 13 Yayın

Ekonomi dergileri veya finans dergileri yatırım fikirleri bulmanıza ve henüz üstü kapalı yeni fırsatları görmenize yardımcı olabilir. Yatırım dünyasının zorlu ve rekabetçi olduğunu düşünürsek bu bağlamda başarılı olmak için yeni fikirleri bulma becerilerine ihtiyaç duyacağınızı söyleyebiliriz. Profesyonel yatırımcılar yeni fikirleri bulmak, ortaya çıkabilecek fırsatları değerlendirmek ve bakış açılarını genişletmek için ekonomi, finans veya iş dergilerini takip etmenin kritik olduğunu bilirler. Bu kapsamda haftalık ve aylık dergilerin genellikle bunu yapmak için en iyi çıktıyı sağladığını bilerek düzenli takip yaparlar. Bugün alıp okuyabileceğiniz veya abone olabileceğiniz en iyi ekonomi, finans ve iş dergilerini görmek için okumaya devam edin. Ayrıca, okumayı seviyorsanız borsa kitapları ya da en iyi seçimlerle forex kitapları derlemelerimize de göz atmayı düşünmelisiniz. Bununla birlikte gündemi izleyerek takip etmeyi seviyorsanız YouTube ekonomi kanalları listemize de mutlaka bakmanızı tavsiye ederiz.

1. Ekonomist

Gerekirse buna zaten en bilinen ekonomi dergisi yayınlarından biri deyin, ancak Ekonomist Dergisi şüphesiz en iyi içerikleri sunmayı sürdürüyor. Ülkemizde uzun yıllardır yayımlanan dergi, iki haftalık sürelerde raflardaki yerini alıyor. Dergi, haftalık kısa iş haberlerinin yanı sıra uzun analizlere de yer veriyor. Bu derlemede yer bulan diğer pek çok yayının aksine, Ekonomist Dergisi dünyaya gerçek anlamda küresel bir bakış sunuyor. Küresel bir bakışın yanı sıra Ekonomist Dergisi, finans konularına ve iş haberlerine ek olarak bilim ve teknolojiye yönelik küresel gelişmeleri de merceğine alarak etkili analizler sunuyor. Eğer hafta sonu veya günlük işe gidip gelirken okumak için uzun bir dergi arıyorsanız, bu dergi ihtiyacınızı karşılayabilir.

2. Fortune

Fortune, dünyamızdaki, ülkemizdeki ve başlı başına çevremizdeki iş dünyasını şekillendiren endüstri liderlerinin profillerini bununla birlikte dikkat çekici iş haberleri hakkında düşünmeye iten çeşitli makaleleri okuyucularla buluşturuyor. Bütün bunların yanı sıra Fortune, derinlemesine ve yararlı yatırım bilgilerini sağlama dengesini kurarken, bunu tüm insanların ve hemen her yatırımcının anlayabileceği bir formatta sunuyor. Aylık olarak basılan Fortune dergisinde piyasalardaki belirsizlikler, yatırım stratejileri, hisse senedi veya fon getirilerine ilişkin analizler bulmanız da mümkün.

3. Bloomberg Businessweek

Ekonomik gelişmelerden haber olmak, dünyadaki önde gelen liderlerin, startup’ların ve şirketlerin dünyayı değiştirmek için uyguladığı stratejileri merak ediyor musunuz? O halde Bloomberg Businessweek Türkiye sizin için tam da okumaktan büyük keyif alacağınızı garanti edebileceğimiz muazzam bir dergi olabilir. Global gazetecilik standartlarında oluşturulan Bloomberg Businessweek Türkiye, sürekli değişim halinde olan iş dünyasına ilişkin analizler, özel haberler, röportajlar, köşe yazıları ve çok daha fazlasını takip etmenize yardımcı olabilir.

4. Platin

Türk ekonomi dergileri arasında dikkat çeken bir konumda bulunan ve aylık olarak basılan Platin, iş dünyası başta olmak üzere ülke veya küresel bazda makro ve mikro ekonomi haberlerini okuyucuları ile buluşturmaya devam ediyor. Öte yandan Platin, bankacılık, borsa, kripto para ve finansal teknoloji alanında haberler sunup derin analizler de hazırlıyor. Bu özellikleri dikkate alındığında Platin’in profesyonel ekonomi okuyucularının yanı sıra ekonomi ile ilgilenen hemen herkes için ideal bir yayın olduğunu söylemek gerekiyor.

5. Capital

Ülkemizde çokça satan iş ve ekonomi dergisi konumunda bulunan Capital, aylık olarak basılıyor. Dergide iş dünyası haberlerinin yanı sıra ekonomide yaşanan gelişmeler mercek altına alınıyor. Her ay özel söyleşilerin de yer aldığı Capital, okuyucularına değer yaratma, bireysel girişimciliği destekleme ve yeni ürün geliştirme üzerine bir yayın politikası takip ediyor. Bütün bunlarla beraber Capital’de döviz, faiz ve altın gibi piyasaların içinden haber, yorum ve analizler de okumak mümkün olabiliyor.

6. Para

Haftalık bir yayına sahip olan Para, ekonomi gündemini oldukça iyi ve hızlı bir şekilde takip etmeyi sürdürüyor. Ekonomi gündeminin yanı sıra dergide yatırım, iş dünyası gelişmeleri, yeni girişimler ve yıldızı parlayan sektörlere ilişkin uzun uzadıya makaleler de bulunuyor. İş insanları, çeşitli sektörlerde çalışanlar, lider yöneticiler ve bir bakıma da yatırımcılar için önemli bir referans kaynağı olan Para, eğer haftalık bir yayın takibi yapmayı istiyorsanız sizin için eşsiz bir seçenek olabilir.

7. China Today

Ülkemizde China Today Türkiye adı altında yayınlanan dergi her iki ay da bir basılıp okuyucuları ile buluşuyor. Adından da anlaşılabileceği üzere dergi, Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki ekonomi, yatırım ve sektör gelişmelerine odaklanıyor. Bugün neredeyse tüm dünyayı bir şekilde etkisi altına alan Çin Halk Cumhuriyeti’ni yakından takip etmek istiyor ya da bu devasa pazardaki fırsatları görmek ve değerlendirmek istiyorsanız China Today aradığınız yayın olabilir.

8. Z Raporu

Bu listedeki diğer pek çok yayının aksine, Z Raporu ekonomide İslami kodlara da yer açma misyonuna sahip alternatif bir dergi olarak karşımıza çıkıyor. Albayrak Medya grubu tarafından basılan dergi aylık olarak yayınlanıyor. Z Raporu dergisi ekonomiden, küçük girişimcilik hikâyelerine, dünyanın ücra köşelerinde yaşanan gelişmelere, tarım endüstrisinden yeni sondaj tekniklerine varana dek ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri mercek altına alıyor.

9. Inbusiness

İş dünyası, finans, teknoloji ve sektörel haberlere yer veren Inbusiness, ekonomi dünyasına derinlemesine bir bakış açısı sunuyor. Aylık olarak yayınlanan dergi kendisini “yeni normalin medyadaki ilk temsilci” olarak tanımlıyor. Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde yer alan dergi, iş dünyasına ilişkin akla gelen birçok konuyu kapsayan bir dizi yayını içeriğinde bulunduruyor. Özellikle iş dünyasına yönelik gelişmeler ve fırsatlara ilgi duyuyorsanız, Inbusiness bu hususta tercih etmeyi düşünmeniz gereken bir dergi olabilir.

10. Turcomoney

Uluslararası ekonomi ve finans dergisi konumunda bulunan Turcomoney, Türkçe ve İngilizce dillerinde yayınladığı özel ülke raporları ile birçok ülkenin ekonomisini mercek altına alıyor. Bunun yanı sıra yeni yatırım fırsatlarını ve ortaya çıkan iş imkanlarını analiz ediyor. Ekonomi ve finansa ilgili duyuyorsanız, ülke ekonomileri hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız ya da yeni yatırım fırsatlarından haberdar olup ortaya çıkan iş imkanlarını takip etmek istiyorsanız Turcomoney tercih etmek isteyeceğiniz bir referans kaynağı olabilir.

11. Start Up

Capital ve Ekonomist dergilerini hazırlayan profesyonel bir ekip tarafından içeriği hazırlanan Start Up, girişimcilik ekosistemine yöneliyor. Yeni yatırım fırsatlarını ve parlayan sektörleri görebilmeleri açısından hemen her yatırımcının yeni girişimleri ve bu ekosistemi takip etmesi gerektiğine inanıyoruz. Hatırlatmak gerekirse ülkemizde Yemeksepeti, Trendyol, Peak Games ve daha nice girişim gerek farklı şirketlere satıldı gerekse de devasa şirketlerden yatırımlar topladı. Bu kapsamda özellikle girişimcilik alanındaki yatırımlar ve sektör gelişmeleri ile ilgileniyorsanız Start Up dergisini keyifle takip edebileceğinizi düşünüyoruz. Dergi üç aylık sürelerde yayınlanıyor.

12. Fintechtime

Finans ve teknoloji dünyasında yatırımlar küresel bazda hiç olmadığı kadar artış gösteriyor. Teknoloji ve özellikle de finansal teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketler borsada yüksek performanslar gösterebiliyor. Bir yatırımcı olarak finans ve teknoloji dünyasına ilgi duyuyorsanız, Fintechtime dergisi büyüme ve gelişme aşamasında olan fintech dünyasını tanımanıza, açıklayıcı bilgi ve analizlere ulaşmanıza yardımcı olabilir.

13. Harvard Business Review

Kısaca HBR olarak da bilinen ve ülkemizde Harvard Business Review Türkiye olarak yayımlanan dergi, birçok farklı iş alanındaki en iyi araştırmalar, haberler ve gelişmeler hakkında bilgiler içeriyor. Dünyanın birçok ülkesinde yayınlanan HBR, 1922’den bu yana temel dayanağı olan akademik araştırmalardan ziyade iş haberleri işleyen son teknoloji bir yayın haline geldi. Dünyanın en iyi işletme okullarından biri olan Harvard, kariyerlerinin her seviyesindeki işletme öğrencileri, profesörler ve profesyoneller için derinlemesine materyaller üretiyor. Ekonomi ve finans üzerine doğrudan yayınlar bulunmasa da ufkunuzu genişletecek makaleler arıyor ve iş dünyasını takip etmek istiyorsanız Harvard Business Review dergisi eşsiz makaleleri ile keyifli zaman geçirmenize fırsat verebilir. Ekonomi ve Finans Dergilerinin Temini Listede yer alan ekonomi ve finans dergilerine yıllık olarak internet siteleri ya da abonelik merkezleri aracılığı ile abone olabilir, dergilerin ev ya da iş adresinize gönderilerek teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Fiziki olarak temin etmek isterseniz D&R ve Remzi Kitabevi gibi birçok kitap mağazasında dergileri bulabilirsiniz. Ayrıca, dergileri Migros, CarrefourSA ve Macrocenter gibi marketlerden de satın alabilirsiniz. Öte yandan Amazon, Kitapyurdu ve Idefix gibi internet sitelerinden de dergi siparişi verebilirsiniz. Son olarak, Turkcell’in Dergilik ya Türk Telekom’un e-dergi uygulamaları üzerinden de ekonomi ve finans dergilerini akıllı telefon ya da tabletinizden okuyabilirsiniz. Ek olarak, her iki operatörün de bazı tarifelerde bu uygulamaları ücretsiz sunduğunu ekleyelim. Bu uygulamalar üzerinden dergilere ücretsiz erişim sağlayıp sağlayamayacağınızı merak ediyorsanız tarifinizi kontrol etmeniz faydanıza olabilir.
9397