1. Finans

Evercore'un Dalgalı Piyasalar İçin Seçtiği Koruma Kalkanı: Geride Kalanlara Yatırım Yaparak Yükselişe Hazır Hisseler

Evercore'un Dalgalı Piyasalar İçin Seçtiği Koruma Kalkanı: Geride Kalanlara Yatırım Yaparak Yükselişe Hazır Hisseler

Evercore'un Dalgalı Piyasalar İçin Seçtiği Koruma Kalkanı: Geride Kalanlara Yatırım Yaparak Yükselişe Hazır Hisseler

 

 

Evercore ISI, piyasa genelinde düşük performans sergileyen bazı hisse senetlerinin, dalgalı piyasalarda yatırımcılara sağlam bir koruma sunabileceğini belirtti. Yatırım firması, yatırımcıların ya piyasa liderlerine yatırım yaparak kazanç peşinde koşmaları ya da geride kalan hisse senetlerini tercih ederek potansiyel yükselişe katılma şansını değerlendirmeleri gerektiği konusunda bir dilemmaya işaret ediyor.

 

Stratejist Julian Emanuel, piyasanın büyük kazanımlarının az sayıda şirket tarafından elde edilmesi gerçeğinin, geride kalan hisse senetlerine yönelik stratejiyi daha cazip hale getirdiğini vurguluyor. Emanuel, 27 Ekim'den bu yana S&P 500'ün altında performans gösteren hisse senetlerine odaklanmanın, yatırımcılara henüz gerçekleşmemiş olan yükselişe katılım fırsatı sunabileceğini belirtiyor.

 

Evercore, bu stratejiyi takip ederek "Duygusal Kurtarma" listesi adı altında, özellikle 27 Ekim'den bu yana S&P 500'den düşük performans gösteren, ancak 2024 tahminlerine göre fiyat-kazanç oranı, kazanç revizyonları ve sektör ortalamasının üzerinde büyüme gösteren hisse senetlerini öneriyor. Bu liste Mondelez International (MDLZ), Procter & Gamble (PG), Starbucks (SBUX), PepsiCo (PEP), American Tower (AMT), Visa (V), ve Kinder Morgan (KMI) gibi isimleri içeriyor.

 

Emanuel, bu hisse senetlerinin hem piyasa rallisinde hem de düşüşlerde iyi performans gösterme potansiyeline sahip olduğunu, dolayısıyla yatırımcılara kısa vadeli piyasa dalgalanmalarına karşı koruma sağlayabileceğini ekliyor. Starbucks hisseleri, özellikle 27 Ekim'den bu yana neredeyse hiç değişiklik göstermeyerek, S&P 500'ün %24'lük yükselişinin oldukça gerisinde kaldı. Yine de, Evercore Starbucks için "Sektör Üstü Performans" notunu koruyor.

 

Procter & Gamble ve Mondelez International gibi şirketler de, analistlerin çoğunlukla pozitif görüşlerine ve son dönemdeki fiyat artışlarına rağmen, Evercore'un önerdiği hisseler arasında yer alıyor. Bu şirketler, kendi sektörlerindeki potansiyel büyüme ve değerleme avantajları nedeniyle dikkat çekiyor.

 

16905