1. Magazin

15 milyon dolara boşandı

İçindekiler

Dört yıl önce Hindistan'ın ileri gelen ailelerinden Vikram Thapar'ın kızı Ayesha Thapar ile Yeni Delhi'de, 4 gün 4 gece süren bir düğünle evlenen Yeşil Kundura'nın veliahtı Engin Yeşil, eşinden boşandı.

15 milyon dolara boşandı

Peri masalı dört yıl sürdü
Telefonla ulaştığımız Yeşil "Doğrudur ayrıldık,  bizim için en doğrusu buydu" dedi. Ünlü işadamının boşanma karşılığında Ayesha Thapar'a 15 milyon dolar verdiği idida edildi. Kurduğu NTera şirketini, WorldQuest(WQN) Networks'ün yüzde 80'ini satın alarak birleştiren, bu girişimiyle New York borsasına giren ikinci Türk unvanına sahip olan Yeşil Kundura'nın veliahtı Engin Yeşil, Türkiye'de iş hayatından çok yaptığı evlilikle tanınmıştı.


Yeşil, 14 Şubat 2003'te Hindistan'ın ünlü sanayici ve işadamı Vikram Thapar'ın kızı Ayesha Thapar ile Yeni Delhi'de 4 gün 4 gece süren düğünle evlenmişti. Türk ve Hindistan sosyetesinin buluştuğu bu düğün için Yeşil, Türkiye ve Amerika'dan üçer uçak kaldırmıştı. Evlendikten sonra Miami'ye yerleşen çiftin peri masalını andıran evlilikleri ne yazık ki 4 yıl sürdü. Telefonla ulaştığımız Yeşil, boşanma olayını doğrulayarak Hürriyet'e şu açıklamayı yaptı: "Evet doğrudur ayrıldık, Zaten çocuk da yoktu, böyle olması ikimiz için de daha iyi..." 

13038