1. Finans

Infinera, Nasdaq'tan Gecikme Uyarısı Aldı

Infinera, Nasdaq'tan Gecikme Uyarısı Aldı

Infinera, Nasdaq'tan Gecikme Uyarısı Aldı

 

 

SAN JOSE, Kaliforniya - Infinera Corporation (NASDAQ: INFN), optik iletişim çözümleri sunan lider bir uluslararası firması, geçen Cuma günü Nasdaq tarafından, borsanın belirli dosyalama standartlarını karşılamadığı gerekçesiyle bir uyarı mektubu aldığını duyurdu. Bu durum, Infinera'nın 30 Aralık 2023 tarihinde biten mali yıl için Form 10-K Yıllık Raporunu belirlenen süre içinde teslim edememesinden kaynaklandı.

 

Nasdaq Listeleme Kuralı 5250(c)(1), kayıtlı şirketlerin Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) periyodik finansal raporları belirlenen süreler içinde sunmalarını şart koşar. Infinera, yıl sonu finansal kapanış işlemlerinde yaşanan gecikmeleri 29 Şubat 2024 tarihinde SEC'e sunulan Form 12b-25 aracılığıyla bildirdi ve bu gecikmeleri Form 12b-25'te açıklanan nedenlere dayandırdı.

 

Nasdaq'tan alınan bu uyarı, Infinera'ya 14 Mayıs 2024 tarihine kadar listeleme şartlarına nasıl uyum sağlayacağını detaylandıran bir plan sunma yükümlülüğü getiriyor. Infinera, geciken Form 10-K raporunu en kısa sürede tamamlayıp sunma ve uyum planını hızlı bir şekilde iletme konusunda kararlı olduğunu belirtti.

 

Dünya genelindeki operatörler, bulut sağlayıcıları, devlet kurumları ve işletmelere yenilikçi optik ağ çözümleri ve ileri düzey optik yarı iletken teknolojileri sunan Infinera, müşterilerinin ağ kapasitelerini genişletme, hizmet yeniliklerini hızlandırma ve ağ işlemlerini otomatikleştirme ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlar.

 

Şirket, Form 10-K raporunu ne zaman teslim edeceğine ilişkin kesin bir tarih vermedi, fakat Nasdaq kurallarına uyumu en hızlı şekilde sağlama amacındaki adımlarını vurguladı. Infinera'nın mevcut durumu ve çözüm yol haritası hakkındaki detaylar, şirketin kendi yaptığı basın açıklamasından alınmıştır.

 

18103