1. Ekonomi

Kripto Para Borsaları ve Altcoinler Hakkında Her Şey

Kripto Para Borsaları ve Altcoinler Hakkında Her Şey

Kripto Para Borsaları ve Altcoinler Hakkında Her Şey

Sanal paralarla ilgili araştırma yaptığınızda karşınıza ilk olarak kripto para borsaları çıkacaktır. Dijital varlıkların alım satımının yapıldığı bu borsalar standart borsa sistemine benzer şekilde çalışır. İkisi arasındaki en önemli fark kripto para borsasında işlemler için herhangi bir aracının bulunmaması, tüm taleplerin kullanıcıların kendileri tarafından yapılmasıdır.
Borsa üzerinde tüm kripto paraların alımı satımı gerçekleşir. Bitcoin başta olmaz üzere Ethereum, Litecoin, Dogecoin ve daha pek çok coin için işlem yapılır. Bu işlemlerin güvenilir şekilde gerçekleşebilmesi için borsa seçiminde dikkatli olmanız gerekir. Özellikle altcoin almak ya da satmak istediğinizde her coini her borsada bulamayabilirsiniz. Bu nedenle seçeneklerin en fazla olduğu platformu tercih etmeniz daha avantajlı olacaktır. Popülerliği yüksek olan coinleri bulmanız genellikle daha kolaydır. Geçmiş dönemlere ait coin analizlerini inceleyerek alım satım işlemlerinize daha mantıklı şekilde yön verebilirsiniz.

Altcoin Nedir ve Nasıl Alınır?

Gün geçtikçe sayılarının artması nedeniyle altcoin nedir sorusuna sıklıkla yanıt aranır. Bitcoin haricinde kalan diğer kripto paraları ifade etmek için kullanılan altcoin kavramı, 2021 yılında piyasanın yarısına yakınına hakim hale gelmiştir. Kripto paranın orijinal hali olarak kabul edilen bitcoin fiyat değişimleri altcoin talebi üzerinde etkilidir. Bu coinlerin alınıp satılabilmesi için kripto para borsaları kullanılır. Alternatif coin olarak da bilinen altcoinlerle işlem yapabilmek içi borsa hesabınızın bulunması gerekir. Her coinin kendine özgü özellikleri olup bunlar işlem hızı, madencilik, merkezi olup olmama gibi özellikler bakımından birbirinden ayrılır. En çok tercih edilen altcoinleri incelediğinizde Ethereum genellikle ilk sıralarda gelir ve bunun haricinde Ripple, Dash, Litecoin, Dash gibi coinler de yoğun talep görür. Bu kripto paraları almak için aynı kripto para borsasını kullanabilirsiniz.

Türkiye’de Kripto Para Borsaları

Ülkemizde giderek yaygın hale gelen kripto para işlemleri bu alanda kârlılığın artmasını tetikler. Elde edilen kazançlar fazla olduğundan kripto para borsaları aracılığıyla işlem yapmak isteyen kişi sayısı da fazladır. Bu sayının artmasıyla alım satımın gerçekleşeceği borsalar da artış eğilimine girer. Bu borsalar arasından hem güvenilir hem de rahatça alım satım yapabileceğiniz adresleri tercih etmelisiniz. Türkiye’de kripto para borsaları denildiğinde bitlo.com en çok tercih edilenler arasında yer alır. Kullanışlı olacak şekilde tasarlanan platform ile son işlem fiyatı üzerinden coin alımı ya da satışı yapabilirsiniz. Bunun için hemen adınız, soyadınız, cep telefonu numaranız, doğum tarihiniz, TC kimlik numaranız ile ücretsiz olarak hesap oluşturabilirsiniz.
8875