1. Genel

Sakinliği Seçenler için Para Kazandıracak 20 İş Önerisi

Sakinliği Seçenler için Para Kazandıracak 20 İş Önerisi

Sakinliği Seçenler için Para Kazandıracak 20 İş Önerisi

Yoğun ve stresli iş hayatından bıkıp usandıysanız, aşağıdaki iş fikirleri size ihtiyacınız olan kapıyı aralayabilir.
Sakinliği Seçenler için Para Kazandıracak 20 İş Önerisi
Para kazanmaya çalışmaktan usandınız mı? Gürültüden, yoğunluktan, sürekli çalan telefonlardan, ardı ardına gelen mailleri cevaplamaktan, etrafınızdaki onca insanın yarattığı baskıdan, işe geç kalma derdinden, patron baskısından, kısacası iş hayatından yoruldunuz mu? “Şöyle mutlu mesut yapabileceğim bir iş olsa da huzurla paramı kazansam!” diye mi düşünüyorsunuz? O zaman bunun için ilk adımı sakinliği sevenler için yapılabilecek iş fikirlerini inceleyerek atın. Tabi bu iş fikirleri için de çaba harcayacaksınız. Ancak doğru işi bulduğunuzda, standart işlerdeki kadar yorulmayacağınızı ve kendinizi baskı altında hissetmeyeceğinizi garanti edebilirim. Üstelik bu iş fikirlerinin tutkuyla yapılabilecek nitelikte olduğunu da göreceksiniz. Öyleyse hemen başlayalım… İşte sakinliği sevenler için para kazandıracak 20 süper iş fikri:

1)Organik Tarım Yapmak

Organik Tarım YapmakGDO’lu gıdalar, kanserojenler ve artan kirlilikle birlikte insanlar organik ürünlere giderek daha fazla yöneliyor. Bu da organik tarım yapmak isteyenler için fırsatlarla dolu bir sektör yaratıyor. Yani siz de tası tarağı toplayıp köylere, kasabalara yerleşmenin hayalini kuruyorsanız, organik tarım fikrini değerlendirebilirsiniz. Üstelik 2018’de yürürlüğe giren kararlarla resmileşen Tarım ve Orman Bakanlığı destekleri de organik tarım yapmak isteyenlere yardım ediyor.

2)Viop ile Para Kazanmak

Viop ile Para Kazanmak Son zamanlarda yatırımcıların en çok dikkatini çeken piyasaların başında VİOP geliyor. Ve siz de yatırım denildiğinde bir adım geri çekilen kişiler gibi davranıp yerinizde saymaktansa, yeniliklerden korkmayarak hem kendinizi hem de cüzdanınızı geliştirebilirsiniz. Kaldı ki VİOP’ta işlem yaparak para kazanmadan daha önce sanal hesaplarla tecrübe kazanma fırsatına sahipsiniz. Ücretsiz eğitim fırsatlarından yararlanarak, işlem yapmayı öğreniyor ve hiç risk almadan ne kadar yatırıma ne kadar kazanç sağlayacağınızı görebiliyorsunuz. Anlayacağınız; bu piyasada işlem yapacak olmasanız bile zengin olan herkesin yakından tanıdığı yatırım dünyasıyla tanışmış oluyorsunuz.

3)Yoga Eğitmenliği Yapmak

Yoga Eğitmenliği YapmakYoga eğitmenliğini değerlendirmelisiniz çünkü bu iş huzur arayan kişiler biçilmiş kaftan. Ayrıca yoga eğitmeni olduğunuz takdirde, kendiniz gibi sakinlik arayışında olan insanlarla birlikte çalışacağınız da ortada. Bunun için yapmanız gereken şey, yoganın size ne kadar uygun olduğuna karar verip eğitmenlik için sertifikalar veren kurumlarla iletişime geçmek olmalı. Eğitiminizi tamamladıktan sonra hem hayatınızın odak noktasına koyabileceğiniz hem de sayesinde geçiminizi sağlayabileceğiniz işinizle yolunuza devam edebilirsiniz.

4)Bir Şeyler Kiralamak!

Bir Şeyler Kiralamak!Para kazanmak isteyen, ama bunun için koşuşturmak istemeyenlerin düşünmesi gereken bir diğer iş fikri de bir şeyler kiralamak! Mesela, şu anda ülkemizde oldukça popüler olan Airbnb uygulaması sayesinde para kazanan bir sürü insan var. Buna ek olarak, internette kiralamak istediğiniz şeylerin paylaşımını yapabileceğiniz daha bir sürü farklı site olduğunu biliyorsunuzdur. Otomobil ve bisiklet kiralayarak para kazanmak, boş oda ve park yeri kiralayarak para kazanmak da düşünebileceğiniz en mantıklı fikirlerden iki tanesi! Örneğin; arabanızı haftada bir kez kiraya verseniz bile en az 100 lira kazanmış olursunuz. Aynı şekilde boş odalarınızı, park yerinizi, bisikletinizi de kiraya verebilirsiniz.

5)Kırsal Turizme Yönelmek

Kırsal Turizme YönelmekSakin yaşamı sevenler için detaylıca değerlendirilmesi gereken bir diğer iş fikri de kırsal turizm. Tabi bu iş için belli miktarda sermaye, işin ölçeğine göre uzman bir ekip, ruhsat gibi koşulların sağlanması gerekiyor. Bununla birlikte Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından verilen hibeler girişimci adaylarının işini epey kolaylaştırıyor. Yani kırsal turizmle uğraşarak para kazanmak aklınıza yatıyorsa, bu alanda neler yapabileceğinizi düşünüp detaylı araştırma yaparak işe koyulabilirsiniz.

6)Direksiyon Dersi Vermek!

Direksiyon Dersi Vermek!Fazla yorulmadan yapabileceğiniz bir diğer iş önerisi ise direksiyon dersi vermek! Evet, ister sürücü kurslarında eğitmen olarak isterseniz de bireysel olarak yapabileceğiniz bu iş sayesinde para kazanmak aradığınız yöntem olabilir. Tabi sürücü kurslarında direksiyon eğitmenliği yapabilmek için almanız gereken bazı belgeler ve taşımanız gereken bazı şartlar var. Aynı şekilde bu işi bağımsız olarak yapmak istiyorsanız, o zaman da öğretmeyi sevmeniz ve sabırlı olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Şayet şartların size uyduğunu düşünüyorsanız, bu işi yaparken hangi yöntemleri izlemeniz gerektiğini araştırarak bir an önce ilk adımınızı atın derim.

7)Şarkı Sözü Yazmak!

Şarkı Sözü Yazmak!Evet, şarkı sözü yazmak! Yoksa daha önce hiç aklınıza gelmedi mi? Belki de içinizde bir yerlerde keşfedilmeyi bekleyen bir yeteneğiniz vardır? Tabii, bu işe girmeden önce detaylı araştırma yapmanız ve belki biraz da şanslı olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü her şarkı sözü yazarının yıldızının parlamadığını ve elinde bestesi yapılmamış onlarca şarkı sözüyle kalakaldığını bilmelisiniz. Ama denemekle hiçbir şey kaybetmeyeceğiniz için bu işi de sizlerle paylaşmak istedim.

8)Masaj Terapisti Olmak!

Masaj Terapisti Olmak!İyi bir eğitim neticesinde güzel kazançlar getirebilecek masaj terapistliği, stresli bir işle hayatını devam ettirmek istemeyenler için düşünülebilecek nitelikte. Pek çok ülkede bir sağlık mesleği olarak kabul edilen masörlükte, spa merkezleri, güzellik salonları, klinikler, oteller gibi çalışmak için birçok seçenek bulunması da avantajdır. Bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız, genel olarak 330 ve 1000 saat aralığındaki eğitimler hakkında araştırma yapmaya bir an önce başlamalısınız derim.

9)Fotoğraf Çekmek!

Fotoğraf Çekmek!Fotoğrafçılık alanında teknik olarak hiçbir bilginiz olmasa bile araştırma yaparak ya da açılan meslek kurslarına katılarak kendinizi istediğiniz kadar geliştirebilirsiniz. Daha sonra yapmanız gereken şeyse hangi alanda iş yapmak istiyorsanız onunla ilgili örnek birkaç çalışma hazırlamanız ve kendinize kaliteli bir internet sitesi açmanızdır. Ya da isterseniz çektiğiniz fotoğrafları ilgili internet sitelerine yükleyerek, satışlarınızdan para kazanabilirsiniz. Elinize makinenizi alıp dışarı çıkabilir, isteyenlerin şipşak fotoğraflarını çekerek de para kazanabilirsiniz. Anlayacağınız bu alanda kullanabileceğiniz bir sürü farklı yöntem var. Sadece ne yapmak istediğinizi bulmanız gerekiyor. Bunun için lazım olan da elbette daha çok araştırma!

10)Bir Şeyler Tasarlamak!

Bir Şeyler Tasarlamak!Yaratıcılığınızı kullanarak para kazanmaya ne dersiniz? Bir şeyler tasarlamak, üretmek sizin aradığınız iş olabilir mi? Evinizde oturup, sevdiğiniz şarkılar eşliğinde bir şeyler tasarlamak ilginizi çektiyse o zaman önce ne yapacağınızı bulmalısınız. Çünkü bu alanda yapılabilecek gerçekten çok fazla iş var. Mesela; oyuncak yapmayı düşünebilirsiniz, ilginç abajurlar üretebilirsiniz, özellikle kadınların kapış kapış satın aldığı takılar tasarlayabilirsiniz, farklı kostümler dikebilir, balolar, partiler, özel günler için ortaya harika ürünler çıkartabilirsiniz. Dediğim gibi alanda yapılabilecek bir sürü farklı iş var. Bu işleri aşağıdaki linkler sayesinde daha detaylı öğrenebilirsiniz. İşte yaratıcılığınızı ve el becerinizi kullanarak yapabileceğiniz bazı iş fikirleri:

11)Hayvancılık Yapmak

Hayvancılık YapmakÇıkan haberler, son dönemde hayvancılık sektörüne verilen desteğin kayda değer miktarda arttığını gösterirken pek çok kişi bu destekler sayesinde hayalini kurduğu işi yapabiliyor. Türkiye’de tarımın gelişimi ve çiftçinin desteklenmesi için atılan adımlara sürekli yenileri eklenirken bu durum hem mevcut çiftçileri hem de adaylarını sevindiriyor. Verilen ya da verilecek destekleri incelediğinizde hayvancılık sektörü sizin için uygun görünüyorsa, bu alana girmeyi düşünmenizi öneririm.

12)Evcil Hayvan Sektörüne Yönelmek!

Evcil Hayvan Sektörüne Yönelmek!Tatile ya da iş gezilerine çıkan insanların tüylü dostlarının bakımını üstlenerek hem eğlenceli vakit geçirebilir hem de bu keyifli kazanç elde edebilirsiniz. Ya da bu iş için vakti olmayan insanların evcil hayvanlarını belirli saatler içinde dolaştırarak para kazanabilirsiniz. Yurt dışında bir hayli popüler olan bu iş artık ülkemizde de pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Özellikle de büyük şehirlerde yaşayan kişiler, evcil hayvanlarının hava alma ihtiyaçlarını karşılaması için bu işi yapan insanlara başvuruyor. Üstelik evcil hayvan sektörü denildiğinde akla gelen işler bunlarla da sınırlı değil. Mesela, evcil hayvan kuaförlüğü diye bir şey de var. Ya da belki de bir evcil hayvan otelinde çalışmayı ya da burayı işletmeyi düşünebilirsiniz. Bu iş ilginizi çektiyse, aşağıdaki linkten daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

13)İnternetten Döviz Alıp Satmak!

İnternetten Döviz Alıp Satmak!Bildiğiniz gibi günümüzde döviz alıp satmak denilince akla gelen tek seçenek döviz büroları olmuyor. Evet, gelişen teknoloji sağ olsun döviz işlemleri için artık interneti kullanabiliyoruz. Evimizden çıkmadan da alım satım işlemleri yaparak kar yapabiliyoruz. Haftanın 5 günü 24 saat boyunca yapabileceğiniz bu işlemler sayesinde siz de yüksek miktarda kazanç elde edenlerden biri olabilirsiniz. İsterseniz evinizden hiç çıkmaz, pijamalarınız ve elinde kahvenizle ayaklarınızı uzatarak para kazanmanın keyfini çıkartabilirsiniz. Günümüzün en kazançlı ve en popüler piyasalarından biri olan forexten bahsediyorum. Eğer hala bu konuda hiçbir şey bilmiyorsanız, bir an önce bilgi edinmenizi ve sükunet içinde nasıl para kazanılır öğrenmenizi öneriyorum.

14) Editörlük Yapmak!

Editörlük Yapmak!Günümüzün en popüler işlerinden bir tanesi de editörlük! İster tam zamanlı isterseniz de freelance olarak yapabileceğiniz bu iş sayesinde sakince yazılarınızı yazabilir, editleyebilir ve severek yapacağınız bu iş sayesinde para kazanabilirsiniz. Okumayı, araştırmayı seviyor, dil bilginize güveniyor ve etkileyici içerikler üretebileceğinizi düşünüyorsanız; editörlük hayalini kurduğunuz iş olabilir. Ayrıca bu alanda kullanabileceğiniz farklı yöntemler olduğunu da bilmelisiniz. Mesela haber editörleri bugünün en çok aranan kişileri arasında! Aynı şekilde web sitesi içerik editörleri, moda editörleri, kitap editörleri de öyle! Bu işten ne kadar para kazanacağınızı belirleyecek kişi ise sizsiniz. Kaliteli iş yapar ve adınızı duyurabilirseniz, kısa zaman içinde aranan editörlerden biri olabilir, bilgisayarınızı alarak istediğiniz her yerden editörlük yaparak keyifle para kazanabilirsiniz.

15)Butik Otel Açmak

Butik Otel AçmakTatilini lüks otellerin monotonluğu ve kalabalığı içinde geçirmek istemeyenlerin vazgeçilmezlerinden olan butik oteller, girişimcilerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Turizm Bakanlığı’nın teşvikleri de adayları cezbediyor. Yatırdığınız parayı yapacağınız işe bağlı olarak çok uzun zaman geçmeden amorti edip kazanca geçebileceğiniz butik otelcilikte önemli olan şey, planınızı doğru yapmanız. Örneğin sadece sezonluk iş yapabileceğiniz bir yerde butik açmanın mı yoksa her mevsim müşteri ağırlayabileceğiniz bir işletme kurmanın mı daha mantıklı olduğuna karar vermelisiniz.

16)Profesyonel Makyaj Yapmak!

Profesyonel Makyaj Yapmak!“Makyaj yapmak mı, bayılırım!” diyorsanız, belki de profesyonel makyaj yaparak para kazanlardan biri olabilirsiniz. Eğlenceli olduğu kadar kazançlı da olan profesyonel makyaja başlamak için yapmanız gerekenlere ise küçük bir araştırma neticesinde ulaşabilirsiniz. Mesela, ilk etapta yapmanız gereken şey bu alanda verilen eğitimlere katılmak olmalı. Daha sonra isterseniz adınızı duyurmak için kaliteli kozmetik mağazalarına başvuru yapabilirsiniz. Burada tanışacağınız insanlar ve kazanacağınız tecrübeler sayesinde yavaş yavaş isim yapabilir, bir bir gelen müşterileriniz sayesinde eğlenerek cüzdanınızı doldurabilirsiniz. Ne diyorsunuz? Elinizde sihirli makyaj malzemelerinizin olduğu çantanızla özgürce çalışmak ilgi çekici gelmiyor mu?

17)Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

Mantar Yetiştiriciliği YapmakDevlet destekleriyle girişimci adayları için cazip bir fırsat haline gelen mantar yetiştiriciliği de hayatın koşuşturmacasından sıkılan kişiler için değerlendirilebilir nitelikte. Zaten ülkemiz de halihazırdaki işini bırakarak mantar yetiştiriciliği yapmak için memleketine dönen pek çok örnekle dolu. Sektöre baktığımızda daha çok kültür mantarı yetiştiriciliği yapıldığını görsek de istiridye mantarı, trüf mantarı gibi türlerle de karşılaşıyoruz. İşin özü, bu işin size uygun olabileceğini düşünüyorsanız yapacağınız küçük bir araştırmayla devlet desteği için gerekenleri öğrenip yeni işinizdeki ilk adımınızı atmalısınız derim.

18) Blogger Olmak!

Blogger Olmak!Strese girmeden ve koşuşturmadan para kazanmak isteyenler için düşünülmesi gereken bir diğer iş önerisi ise blogger olmak! Kaliteli yazılar yazabileceğinizi ve para kazanmak için sabırlı olabileceğinizi düşünüyorsanız, siz de blog açmayı düşünebilirsiniz. Ancak bu işin öyle bugün blog açtım yarın kesin para kazanırım diyebileceğiniz bir iş olmadığını da bilmelisiniz. Öncelikle emek harcamanız ve insanlara kendinizi sevdirmeniz gerekiyor. Daha çok insan tarafından okunmaya başladıkça, blogunuzun kazanmasını sağlayacak ve doğal olarak da para kazanacaksınız. Ama kazanç sağlamak için sabırlı olmalı, hitap edeceğiniz kesimi belirlemeli ve sürekli bir araştırma içerisinde olmalısınız. “Blog yazarlığı yaparak para kazanmak istiyorum” diyorsanız burayı tıklayın!

19) Stil Danışmanlığı Yapmak!

Stil Danışmanlığı Yapmak!Sakinliği sevenler için düşünülmesi gereken bir diğer iş fikri de stil danışmanlığı! Özellikle de modayı, alışverişi ve tarz yaratmayı sevenler için keyifle yapılabilecek bu iş sayesinde para kazananlardan biri olmayı siz de düşünür müsünüz? Cevabınız evetse hemen stil danışmanlığı eğitimi veren kurumları araştırarak, bu eğitimlere katılmak için gerekli belgelerinizi hazırlamaya başlayın. Çünkü alacağınız kısa süreli bir eğitimden hemen sonra siz de pek çok farklı dalı olan bu alandan ekmek yiyebilirsiniz. Mesela; alışveriş danışmanlığı yapabilir, vakti olmayan ya da bu işi bir türlü beceremeyen kişilerin alışverişlerine yardımcı olarak para kazanabilirsiniz. Renk, gardırop, imaj ve hediye danışmanlığı da düşünebileceğiniz yöntemler arasında! Eğer size uygunsa, hiç durmayın ilk adımınızı atın derim.

20) Oyun Oynamak!

Oyun Oynamak!Oyun oynamayı seviyor musunuz? Saatler boyunca oyun oynadığınızın farkına varamıyor ve bu işi gerçekten tutkuyla yapıyorsanız, o zaman kesinlikle oyun oynayarak para kazanmayı düşünmelisiniz. Günümüzde oyun dünyası sayesinde para kazanan sayısız insan var. Hatta bunların içerisinde milyon dolarlar kazananların yer aldığını da söylemeliyim. Tabi onlar biraz uç örnekler! Yine de sadece hobi olarak oynadığı oyunların videolarını çekip, YouTube kanallarına yükleyen ve zaman içinde bu videolardan para kazanan bir sürü örnek isim bulabilirsiniz. Ama önce detaylı araştırma yapmanızı öneririm.

SONUÇ:

Pekii incelediğiniz maddeler arasında “tam da aradığım şey!” diyebileceğiniz bir iş var mı? Mesela daha önce de duyduğunuz, ama bir türlü cesaretinizi toplayamadığınız fotoğrafçılık sizin için uygun olabilir mi? Ya da bundan sonra hayatınızı profesyonel makyaj yaparak geçirmek ister misiniz? Veya internetten döviz alım-satım işlemlerine ne diyorsunuz? Bu yöntemi kullanarak cüzdanınızı doldurmak sizce de gayet cazip görünmüyor mu? Sonuçta; bu hayat sizin ve mutsuzluğunuza neden olan işlerde çalışmak yerine, severek yapabileceğiniz işlerden para kazanmayı kesinlikle hak ettiğinizi bilmelisiniz. Eğer koşuşturmacalı bir hayatın sizin için uygun olmadığını düşünüyorsanız, o zaman size uygun olan bütün fikirleri değerlendirmeli ve yepyeni bir hayata “merhaba” demelisiniz.
8355