1. İş Dünyası

Şişecam, Küresel Ölçekte Cam Elyafı İnovasyonunu JEC World Fuarı'nda Sergileyecek!

İçindekiler

 Şişecam, Küresel Ölçekte Cam Elyafı İnovasyonunu JEC World Fuarı'nda Sergileyecek!

Küresel cam endüstrisinin öncüsü Şişecam, 5-7 Mart tarihlerinde Paris'te düzenlenecek olan JEC World Fuarı'nda, kompozit sektörüne yönelik yüksek kaliteli cam elyafı çözümlerini tanıtacak. Cam elyafı ürünleri ile sektöre yön veren Şişecam, 45 yılı aşkın tecrübesiyle hazırladığı geniş ürün yelpazesini, sektörün uluslararası temsilcileriyle buluşturacak.

 

Rüzgar enerjisi, otomotiv, inşaat ve savunma sanayi gibi çeşitli alanlara yenilikçi çözümler sunan Şişecam, kalitesi uluslararası kuruluşlarca onaylanmış cam elyaf ürünlerini fuarın 6-N32 numaralı standında sergileyecek. Fuarda, Şişecam'ın LFT, EMAT7 ve geliştirilmekte olan yarn gibi yeni ürünleri de ziyaretçilerin ilgisine sunulacak.

 

Şişecam: Türk Cam Sektörünün Küresel Temsilcisi

 

Mustafa Kemal Atatürk'ün vizyonuyla 1935 yılında temelleri atılan Şişecam, bugün düz cam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı alanlarında dünya çapında lider bir konuma ulaşmıştır. Cam ev eşyasında dünyanın en büyük ikinci, cam ambalaj ve düz camda ise en büyük beş üreticisi arasında yer alan Şişecam, aynı zamanda dünyanın en büyük üç soda ve krom kimyasalları üreticisidir.

 

Şişecam, Türkiye başta olmak üzere, Avrupa'dan Amerika'ya kadar geniş bir coğrafyada üretim faaliyetlerini sürdürmektedir. 25 binden fazla çalışanı, dört kıtada 14 ülkede yürüttüğü üretim faaliyetleri ve 150'den fazla ülkeye ulaşan satış ağı ile Şişecam, sürdürülebilir büyüme hedeflerine kapsayıcı bir yaklaşımla ilerlemektedir. Şirket, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'na uygun olarak geliştirdiği CareForNext stratejisiyle, gezegenin korunması, toplumun güçlendirilmesi ve yaşamın dönüştürülmesi yönünde önemli adımlar atmaktadır.

 

14782